DUcato
28.12.2020

I když se hospodářská krize pomalu vplížila do našich kapes, bylo jasné, že jednou z věcí, které nechceme udělat, je přestat cestovat. Místo toho jsme prozkoumali všechny nové destinace a nové způsoby cestování, které nám pomohly uvědomit si, že na cestování nepotřebujete batoh plný peněz.
Tady vám představujeme několik užitečných tipů na cestování, které vám umožní cestovat více a utrácet méně.

Neberte si vodu ani občerstvení z minibaru

Pokud jste stále šťastným člověkem, který pobývá v hotelech s více než 3 hvězdičkami, pak je dobrým způsobem, jak ušetřit, opustit minibar, jak jste jej našli. Ujišťujeme vás, že na okraji hotelu najdete místo, kde si můžete nakoupit nápoje a občerstvení třikrát levněji. Pokud nemáte nic blízko, krátce před dokončením prohlídky nezapomeňte projít supermarket a koupit potřebné nápoje.
Tip: Pokud si berete nápoje či občerstvení z mini baru, vyměňte zásoby z nedalekého supermarketu před odjezdem.

Umístění

Pobyt v hotelu, například v Dubaji nebo New Yorku, může představovat zříceninu našeho cestovního rozpočtu. Ale pozor, při mnoha příležitostech, myšlenka jít na předměstí ušetřit nějaké peníze může být opak. V některých městech je veřejná doprava (metro, autobus nebo taxi) drahá. Takže předtím, než se rozhodnete, zkoumejte a zeptejte se. Za tímto účelem existují stovky sociálních sítí o cestování, pomocí kterých můžete kontaktovat lidi, kteří navštívili místo, o které máte zájem a poptejte se na jejich doporučení. Mimo to, užít si můžete i v zemích EU, kde je levněji. Dopravit se tam můžete pohodlně mikrobusem.

Sendvič pro dlouhé turistické dny

Pokud plánujete strávit celý den prohlídkou města mezi muzei či parky, doporučujeme vám vyhledat supermarket, kde si můžete zakoupit potřebné ingredience pro přípravu chutných sendvičů, které vás na cestách zasytí a ochrání vaši peněženku před nákupem rychlého občerstvení. Dobrý svačina se může hodit i při delších cestách vašim mikrobusem.

Cestujte ve skupině

Pokud to není romantický útěk, organizované skupinové výlety mohou být výrazně levnější, zejména pro pobyty na pláži nebo na chatě v horách. Nájemné je obvykle mnohem levnější a jídlo je také levnější.

Cestování mikrobusem

Mnohem levněji vás vyjde dovolená ve skupině, pokud zvolíte cestování mikrobusem. Pojištění, servis i některé dálniční známky jsou v půjčovací ceně, a navíc si cestou užijete mnoho zábavy. Nemluvě o částce, kterou ušetříte za pohonné hmoty, které byste projeli ve dvou osobních vozidlech.

Vydejte se s turistickými průvodci

V dnešní době je prakticky nemožné nenaleznout informace o žádném městě ani odlehlém místě ve světě internetu. Proto, pokud není nutné najmout si živého průvodce, můžete použít internetového průvodce.

Procházka nebo jízda na kole
Pokud jdete do města, které vám nabízí zařízení pro pohyb pěšky nebo na kole, využijte je. Nenechte si ujít příležitost poznat místo, které projíždí ulicemi. Ujišťujeme vás, že to bude ještě prospěšnější a zdravější zážitek. Nebo můžete cestovat svým pronajatým mikrobusem.

Znovuobjevte Camping
Víme, že v průběhu let se mění kritéria a požadavky na pohodlí. Pokud jste kempovali dlouhou dobu, nebylo by špatné znovu jej objevit a udělat to příští léto. Ať už na pláži nebo v horách, existují organizované kempy, které zapůsobí na pohodlí a služby, které nabízejí.

Zaregistrujte se na all inclusive
Pokud je váš rozpočet velmi omezený a chcete si být jisti, že nebudete utrácet více, máte možnost najmout si výlet s uzavřeným balíčkem, to znamená, all inclusive, což znamená, že 100 % vašich jídel bude pokryto. Pamatujte, že pokud vám nabídnou „plnou penzi“, znamená to, že pokrývá všechna jídla, ale nikoli nápoje.

Udělejte si průzkum
Jistě to znáte z nakupování, chodíte nahoru a dolů, než najdete to, co hledáte, za nejlepší cenu. Stejné je to s cestováním. Než se někam vydáte, prohlédněte si všechny nabídky cestovních kanceláří přes dostupné vyhledávače a ujistěte se, že jste si vybraly tu nejlevnější možnost, která vyhovuje vašim představám. Výhodně vás může vyjít také cestování mikrobusem se svými přáteli či rodinou na vlastní pěst. Ušetříte za pohonné hmoty.

Cestování mimo sezónu
Pokud vám to vaše práce umožní, najděte způsob, jak uniknout během prázdnin v mimosezóně. Nabídka je ještě lepší a na turistických místech bude méně davů.