jak zabavit dítě v autě
29.07.2020

Chystáte se na dovolenou, za dalekými příbuznými, nebo jen jedete někam dál? Kdybyste jeli vy sami, popřípadě s jiným dospělým, jistě by vám stačila konverzace se spolujezdci nebo poslech vašich oblíbených písniček. Jenže co dělat, když na zadních sedadlech vezete jedno, nebo dokonce i více dětí?
Děti jsou od přírody neposedné a vy sami víte, jak je těžké je zabavit i doma, kde mají pokojíček plný hraček. A co potom v autě? Na místě, kde musí nehnutě sedět klidně i tři hodiny v kuse, pokud jedete na dovolenou, tak i déle. A proto jsme pro vás připravili seznam několika způsobů, jak zabavit dítě v autě. Tak tedy jdeme na to!

Hudba

Má vaše dítě nějakého oblíbeného interpreta, kterého dokáže poslouchat do doby, než VÁM to leze na nervy? V tomto případě pro vás máme sebevražedný, leč účinný způsob, jak vaše dítko zabavit. Vezměte jeho oblíbenou hudbu a udělejte si v autě menší koncert plný zpěvu. Možností je také pustit si svoji oblíbenou hudbu a naučit své dítě něco nového.

Slovní hry

Pamatujete na hry, které jste hráli vy sami zamlada? Tedy, ve vašem dětství? Slovní fotbal, Na co myslím a další podobné hry, které alespoň na chvilku zabaví, jsou skvělou variantou pro majitele starších výrostků.

Hračky

Má vaše dítě nějaké oblíbené hračky? V tom případě je dobrou volbou koupě kapsáře na drobnosti, který se snadno uchytí za přední sedadlo. Dítě v něm potom může mít nejen svoje oblíbené hračky, ale také svačinku a pití. Vše hezky pohromadě na jednom místě. Nebo vaše dítko rádo kreslí? Zvolte kapsář s výklopnou deskou á la stoleček na kreslení.

Pohádky na notebooku

Má vaše dítě rádo pohádky? Vydrží se na ně dívat delší dobu? Tak v případě, že jedete někam dál, vezměte si s sebou notebook. Nezapomeňte ho nabít – a už můžete pouštět jednu pohádku za druhou.

Mezi další rady patří například jízda přes noc, kdy bude dítě spát. Potom také dělat přestávky nebo dítě před cestou utahat. Nikdy si s sebou nezapomínejte sbalit ani malou svačinku, kterou dítě ocení nejen ve chvílích, kdy bude mít hlad, ale i ve chvilkách, kdy bude mít chuť na něco sladkého. Ideální na cestu jsou sendviče, sušené, ale i čerstvé ovoce. Vyhýbejte se však nezdravým a tučným jídlům, která by mohla být pro děti těžká na žaludek. Víte o nějakém dalším způsobu, jak zabavit děti v autě?