DUcato
28.10.2020

Cestování s kojencem nebo batoletem může být zdrcujícím zážitkem, zvláště pokud si nejste jisti, že máte ve vozidle odpovídající autosedačku. Na trhu jich je spousta, vše s různými funkcemi a designy, proto může být matoucí vybrat tu správnou, zejména pokud jde o klasifikace pro různé věkové kategorie. Rozhodli jste se vycestovat mikrobusem na delší cestu? Zde je přehled nejlepších funkcí autosedaček v současnosti.
Nákup vhodné autosedačky je důležitým rozhodnutím, a proto byste měli znát výhody i nevýhody nejrůznějších funkcí autosedaček, aby vaše děti, ale ani cestu mikrobusem nic neohrozilo.

Jak si vybrat nejlepší autosedačku

Než začnete nakupovat dětskou autosedačku, musíte vědět, jaké zákony platí ve vašem státě, abyste s nimi byli plně v souladu. Každý stát stanoví své vlastní zákony, což může být poměrnou komplikací v případě, že cestujete mezi více státy. Ale i když se stěhujete do zahraničí. I na dovolené musí vaše autosedačka splňovat požadavky státu, ve kterém se právě nacházíte.
Jedním z nejdůležitějších aspektů, které byste si měli zapamatovat, je dodržovat pokyny na zakoupené autosedačce. Státy běžně uvádějí, že děti musejí sedět na řádně používané autosedačce, což znamená, že autosedačka musí být nainstalována a používána přesně podle pokynů. Pokud tak neučiníte, znamená to, že autosedačku používáte nelegálně, a v případě nehody je vaše dítě vystaveno vyššímu riziku zranění.
Porozuměním jak zákonům ve vašem státě, tak tomu, jak správně nainstalovat a používat novou autosedačku, můžete zajistit, že bude vaše dítě v bezpečí a že budete dodržovat zákonné požadavky.

Funkce autosedačky

S každým rokem přichází nové inovace a bezpečnostní prvky. Výběr správné cestovní autosedačky znamená zvažovat různé funkce, které každý z výrobců nabízí.
Zde je seznam nejlepších funkcí autosedačky, které vám pomohou začít hledat tu správnou. Díky nim pro vás nebude žádný cesta mikrobusem, ale ani jiným vozidlem problém.

Síťová sedadla a ventilační panely

Mít přehřáté dítě během jízdy je něco, čemu se chcete vyhnout. Výběr autosedačky se vzdušnými síťovými sedadly může pomoci s proudem vzduchu, které zabrání přehřívání dítěte za jízdy. Ventilační panely sedadel na spodní a boční straně sedačky mohou také přispět ke zlepšení proudění vzduchu během teplejších měsíců. Takže sedačka zůstává v chladu a vaše dítě zůstává v pohodlí.

Základna True Lock ™

Značka autosedačky Nuna oživila základní instalační technologii svým základním instalačním systémem True Lock ™. Instalace autosedačky pro batole je jednodušší a rychlejší než kdy jindy, takže pokud jste někdy bojovali s instalací autosedačky, jde o řešení pro vás.

Autosedačky Nuna obsahují ocelovou stabilizační “nohu”, která pomáhá udržovat základnu bezpečně na místě, takže nedochází k žádnému kolísání. Autosedačka má také zelené kontrolky, které vás informují o tom, kdy je stabilizační noha zajištěna, a konektory jsou pevné. Pokud jsou všechny indikátory zelené, znamená to, že vaše autosedačka je pevně připojena k základně a vše je připraveno k použití. Jedná se o dobrou sedačku v případě, že cestujete s malým dítětem například do zahraničí.

Vše v jednom

Autosedačka all-in-one se o vás postará. Autosedačky nejsou levné, a jak vaše dítě roste, musíte si pořídit autosedačku, která jim dobře padne. To by mohlo znamenat vyhazování nemalých částek každý rok nebo dva za novější, větší autosedačky nebo pomocná sedadla. S autosedačkou all-in-one se nemusíte o tyto věci vůbec starat. Zatímco počáteční cena může být vyšší než u běžné autosedačky, all-in-one sedačka roste s dítětem a přizpůsobí se daným požadavkům během jeho vývoje. Ať už otočení po či proti směru jízdy dle věku dítěte. Jak se mění potřeby vašeho dítěte, mění se s nimi i vaše autosedačka.

Ochrana proti bočním nárazům

Žádný rodič nechce myslet na své dítě nebo batole při dopravní nehodě, ale připravenost na cokoli může zajistit bezpečí vašeho dítěte. Díky zabudované ochraně proti bočním nárazům do autosedačky je dítě při nárazu chráněno. Vložky polštářů, měkká pěna a extra ochrana vyrobená z materiálu pohlcujícího nárazy vytvářejí nárazníkovou zónu, která vaše dítě v případě nárazu dostatečně chrání. A co je nejdůležitější, autosedačky s ochranou proti bočním nárazům nejen splňují bezpečnostní předpisy USA, ale také je překračují, takže víte, že vaše dítě nebo batole je v bezpečí.