19.11.2020

Pokud někdo hledá zajímavé bydlení, které bude samozřejmě v jeho vlastnictví, nemusí jít nutně o patrový dům. Klidně to může být malý domeček vhodný pro mladé lidi nebo jedince, kterým postačí délka 12 metrů a šířka 4 metry. Jedná se totiž o mobilní dům, který ale splňuje všechny standardy pohodlného bydlení.

 

Mobilní domy

Moderní způsob bydlení jsou mobilní domy.

Mobilní domy a co to je

Co si ovšem člověk pod pojmem mobilní domy může představit? Jednoduše řečeno, jde o dům, který je vybaven vším, co je k bydlení potřeba, ale liší se od ostatních tím, že má kola. Je tedy pojízdný, což se u klasického zděného domu říci nedá. Mobilní domy se stávají doslova hitem v bydlení, protože splňují vše, co investor očekává a má několik výhod, která jistě stojí za povšimnutí. Takové domy jsou navíc nízkoenergetické, mají plnou výbavu a mohou být vyrobeny typově nebo na objednávku. Každopádně jsou to domy, které mnohým mohou splnit sen o lepším vlastním bydlení. A navíc jsou tyto domy realizovány pro celoroční obývání, což je jistě velmi příjemná zpráva.

Jaké výhody nabízejí mobilní domy

Jak už bylo řečeno na začátku, pojem mobilní znamená, že je zde možnost přemístění. Pokud si investor pořídí takový mobilní dům a za rok nebo za dva se bude chtít přestěhovat nebo bude chtít prostě jen cestovat, má možnost si vzít dům v podstatě sebou. Takového majitele domu lze s trochou fantazie přirovnat k malému šněčkovi, který si také svůj domeček nosí pořád s sebou. Tady má dům kola a je tedy snadno přemístitelný. Jako další výhodu lze uvést i to, že není potřeba stavební povolení ani betonový základ. Dokonce je možné za výhodu považovat i to, že se v případě stěhování nemusí majitel starat o balení osobních věcí, nemusí demontovat nábytek, aby se pohodlně vešel do stěhovacího vozu. Vše může zůstat na místě.

Mobilní domy mohou být také nízkoenergetické

I tento druh domu může splňovat nízkoenergetický standard. Znamená to tedy, že izolační vlastnosti konstrukcí jsou podle předpisů, mají pevnou ocelovou a dřevěnou konstrukci izolovanou minerální vlnou a spotřeba energie na vytápění je v rozmezí 15-50 kWh/m² za rok. Právě schopnost regulovat teplotu v obytných místnostech hraje významnou roli při snižování spotřeby energie a nejdůležitějším faktorem je zde rozsáhlé používání správné tepelné izolace. Pokud jde tedy o tepelnou izolaci, tady se může řídit pravidlem čím více, tím lépe, protože všechny náklady se následně pěkně vyplatí.

Jak si takový dům pořídit

Pokud by měl někdo zájem o realizaci takového domu, je nejlepší oslovit profesionální stavební firmu, která ve svém portfoliu nabízí tyto služby se vším všudy. Jde o projektovou dokumentaci, vhodný materiál, financování až po samotnou realizaci domu. Firmy dále nabízejí odborné poradenství, domy jsou promyšleny do každého detailu, nabízejí mobilní dům šitý na míru a tyto mobilní domy jsou celoroční v nízkoenergetickém standardu, vyznačují se přesností, vysokou kvalitou a smyslem pro detail. Samozřejmě i každý prvek domu je pečlivě navržen s důrazem na dlouhodobou životnost. Tak proč nezkusit tak trochu jiné bydlení.