FAQ

Pokud jste se rozhodli, že využijete služeb naší půjčovny mikrobusů v Praze, můžete si být jisti, že nebudete omezeni na pouhé cesty po České republice, ale že můžete vyrazit také do dalších zemí Evropské unie. Cestu do zahraničí však nahlaste ještě před tím, než si mikrobus vyzvednete. Příplatky za cestu mimo ČR vám účtovány nebudou.
V případě dopravní nehody, kdy není nutno nehodu hlásit policii, je třeba se domluvit s dalším účastníkem nehody na zavinění. Poté je vše nutné zapsat do tiskopisu s názvem „Evropský záznam o dopravní nehodě“. Do tiskopisu zapište jména i adresy řidičů, dále jména dalších poškozených vozidel či svědků. Pokud nehodu zavinil jiný řidič, měl by vám předložit svůj identifikační průkaz (OP a ŘP), poté i doklad o pojištění zodpovědnosti z provozu vozidla (zelená karta). Zapište si typ, značku, ale i RZ vozidla. Zjistěte také, u jaké pojišťovny je viník pojištěn. V případě, že jste viníkem nehody vy, poskytněte protistraně totéž.
V naší půjčovně jsou k dispozici devítimístné mikrobusy Opel Vivaro a Ford Transit.
Před zapůjčením mikrobusu musíte předložit platný občanský průkaz a platný řidičský průkaz skupiny B. U právnických osob se jedná i o výpis z obchodního rejstříku.
Pokud máte tu možnost, můžete si vyzvednout mikrobus přímo na naší půjčovně. Pokud však tuto možnost nemáte, můžeme vám jej kdekoliv po Praze přistavit my.
Vratná kauce se skládá před zahájením pronájmu spolu s nájemným. Jedná se o částku k zajištění závazku, který vyplývá z vypůjčení vozidla zákazníkem. Výška kauce se řídí naším ceníkem. Tuto kauci nebo její část můžeme použít k uhrazení škody vzniklé porušením nájemní smlouvy nájemcem (například dodatek ceny nájmu), ale i jiné škody způsobené nájemcem. Ve většině případů je však kauce vrácena nájemci.
Ano, všechny mikrobusy jsou opatřeny platnou dálniční známkou.
Ano, mikrobus má zaplacené nejen povinné, ale také havarijní pojištění.
Asistenční služby jsou v ceně nájmu.
Nájemné se platí nejpozději před převzetím mikrobusu – a to v hotovosti. Pokud platíte převodem, měla by být částka za pronájem i vratná kauce na účtu pronajímatele ještě před převzetím mikrobusu.
Ceny uvedené na webu jsou konečné.
Minimální věk řidiče je 21 let.
Hotově nebo bankovním převodem.
Všechny mikrobusy jsou nekuřácké.
© Půjčovna minibusů Praha 2020